mLogo

 

Pamiętacie nasz wpis dotyczący metody ARPwave ??? Okazuje się, że czołowi polscy biegacze dobrze znają i z sukcesami stosują terapię na własnej skórze.  ActionTwins poprosiły biegaczy: Mariusza Giżyńskiego, Jakuba Nowaka oraz Wojciecha Kopeć o ocenę skuteczności oraz osobiste odczucia dotyczące terapii.  Wszystkie opisane terapie zostały przeprowadzone w gabinetach Technologii Rehabilitacyjnych i Sportowych www.TechnologieRS.pl. Zapraszamy do zapoznania się z ich opinią.

Mariusz Giżyński:

„Metoda ARPwave stosowana w gabinetach Technologii Rehabilitacyjnych i Sportowych to rodzaj wsparcia nietypowego, ale szalenie skutecznego. Elektrostymulacja zaawansowana postawiła mnie na nogi po 2 latach walki z poważną kontuzją. Teraz stosuję zabiegi jako prewencja oraz w treningu dla dodatkowego wzmocnienia układu ruchu. Zabiegi są skuteczne we wszelkiego rodzaju wychodzeniu z kontuzji. Elektrostymulacja znana i stosowana jest od lat. ARPwave jest godną XXI wieku. Przyspiesza leczenie i dociera tam, gdzie ciężko osiągnąć efekty inną metodą. W moim trudnym przypadku sprawdziła się doskonale!”

Giza ARP

 

Jakub Nowak:

„W 2015 roku po maratonie, miałem problemy z chodzeniem. USG Achillesów dały jasność, że mam śródścięgniste naderwanie obu ścięgien. Poszukiwałem terapii, która pomogła by mi jak najszybciej wrócić do sportu i tak trafiłem na ARPwave. Na początku do całej terapii podchodziłem z dystansem, jednakże z zabiegu na zabieg widziałem efekty. Po 10 zabiegach ból achillesów zniknął a ja mogłem zacząć normalnie truchtać. Do terapii ARPwave miałem notorycznie powracające zapalenie Achillesów, do dnia dzisiejszego nie odnotowałem jeszcze takiego urazu. Polecam ten zabieg, bo elektrostymulacja rzeczywiście może pomóc”.

Kuba Nowak ARP

 

Wojciech Kopeć:

„Moje problemy rozpoczęły się w 2006 roku : kontuzja przyszła nagle po bardzo intensywnym i udanym sezonie (V miejsce podczas Mistrzostw Europy Juniorów na dystansie 10000m (Kowno, 2005) oraz zwycięstwo w klasyfikacji drużynowej podczas Przełajowych Mistrzostw Europy (Tilburg, 2005). Zdiagnozowano u mnie degenerację lewego ścięgna Achillesa. Ból skutecznie uniemożliwił mi intensywne treningi, w wyniku czego byłem zmuszony zawiesić karierę sportową na 2 lata. W powrocie do sportu zawodowego pomógł mi znakomity specjalista z Olsztyna dr Ryszard Biernat, który doprowadził mojego Achillesa do porządku. Uratował on moją karierę biegową, za co jestem mu dozgonnie wdzięczny. W kolejnych latach powróciłem do wysokiej dyspozycji startowej, co zaowocowało czołowymi lokatami w międzynarodowych imprezach biegowych oraz nowymi rekordami życiowymi (półmaraton 1:06:14, maraton : 2:17:22, 2014). Powrót do dużych obciążeń treningowych i startowych odbił się negatywnie na drugim, prawym Achillesie – historia zatoczyła koło…. Jeden z moich zawodników skierował mnie do specjalisty, który m.in. specjalizował się w tego typu urazach. Tak trafiłem na metodę ARPwave, z której korzystam do dziś, kto wie czy na dzień dzisiejszy bez niej, byłbym w stanie normalnie chodzić. Metodzie zawdzięczam bardzo wiele i gorąco ją polecam !!! „

Wojtek ARP

 

ActionTwins:

Edyta: Podczas zawodów (City Trail) doznałam urazu mięśnia dwugłowego uda, myślałam że ból jest chwilowy i jest to jedynie naciągnięcie, jednakże USG zrobione na drugi dzień wykazało: „uszkodzenie (w 50%) rdzenia ścięgnistego głowy długiej mięśnia dwugłowego uda lewego”. Ortopeda zalecił 6 tygodni przerwy (od wszelkiej aktywności fizycznej) oraz rehabilitację. Powrót do treningów miał nastąpić po ok. 3 miesiącach, a o startach w zawodach mogłam tylko pomarzyć. Diagnoza była dość poważna i nie nastraja mnie zbyt optymistycznie, biorąc pod uwagę, że dopiero co wyszłam z innej kontuzji. Opuchlizna i stan zapalny utrzymywały się dość długo. Po tygodniu od urazu siostra, która jest fizjoterapeutką zaproponowała mi terapię metodą ARPwave. Jej opinie o metodzie były bardzo obiecujące, zależało mi także na czasie oraz efektywności leczenia stąd zdecydowałam się spróbować. Zgodnie z informacjami zawartymi na stronie oraz z przekazu siostry, metoda gwarantowała, szybką redukcję bólu, obrzęku oraz poprawę zakresu ruchu. Pomimo wątpliwości i sceptycznego podejścia postanowiłam spróbować. Ku mojemu zaskoczeniu, już po pierwszej sesji zauważyłam bardzo pozytywne zmiany. Mięsień się rozluźnij i czułam, że ból towarzyszący mi od urazu znacząco się zmniejszył i stał się mniej dokuczliwy. Pełna optymizmu powtórzyłam sesję jeszcze dwukrotnie, następnie udałam się na rozruch, aby sprawdzić czy metoda ARPwave przyniosła oczekiwane rezultaty (3 tygodnie po urazie). Efekt był niesamowity, nie czułam bólu i wróciła nadzieja na szybki powrót do treningów. W kolejnych dniach zwiększałam kilometraż, a następnie tempo biegu. Po urazie nie było śladu – wystarczyły jedynie trzy sesje, aby naderwany mięsień wrócił do normy. Warto czasem poeksperymentować i zdecydować się na mało znane i „niekonwencjonalne metody leczenia”, bo nigdy nie wiadomo co dzięki nim możemy zyskać…

13112484_10209825175372352_1832092895_o

 

Joanna: Terapię ARPwave stosuję profilaktycznie i jako uzupełnienie treningu. Charakter pracy oraz częste wyjazdy skutecznie uniemożliwiają mi „tradycyjne” podejście do treningu uzupełniającego. Terapia ARPwave w formie treningu umożliwia optymalne wykorzystanie dostępnego czasu i uzyskanie wysokiej efektywności w bardzo krótkim czasie.

 

mArpLogo

 

Jeśli doznałeś urazu, bądź kontuzji która wyeliminowała Cię z aktywnego trybu życia oraz treningów na wysokich obrotach. Jeśli zależy Ci na szybkim powrocie do zdrowia oraz wysokiej dyspozycji sportowej … terapia ARPwave oferowana w gabinetach Technologii Rehabilitacyjnych i Sportowych jest dla Ciebie !!! ARPwave to: szybkość , skuteczność i dostępność  w jednym.