Popularne przysłowie mówi, że: „muzyka łagodzi obyczaje”, spora część społeczeństwa nie wyobraża sobie życia bez niej. Niejednokrotnie ulubiony kawałek potrafi bardzo skutecznie zmotywować nas do działania. Nieważne czy spacerujemy, przemierzamy kilometry na rowerze, biegamy, czy wylewamy siódme poty na siłowni – chcemy żeby towarzyszyła nam muzyka. Muzyka, która umila nam czas podczas aktywności fizycznej, wprowadza nas w dobry nastrój, czy po prostu ułatwia utrzymanie rytmu ćwiczeń. Trudno jest jednak znaleźć słuchawki, które spełniałyby w 100 % nasze oczekiwania. Czego oczekujemy od dobrych słuchawek? Funkcjonalności, nowych technologii, nowoczesnego designu?? Większość dostępnych na rynku słuchawek nie spełnia podstawowych potrzeb entuzjastów aktywności fizycznej, tj. nie nadają się do uprawiania sportu (brak odporności na pot, częste wypadanie z uszu/ spadanie z głowy).

W oparciu o oczekiwania sportowców firma FreeWavz w 2014 roku postanowiła stworzyć (serwis Kickstarter) inteligentne słuchawki, które miały łączyć w sobie funkcje słuchawek bezprzewodowych, trackera fitnessowego oraz urządzenia przystosowanego do uprawiania sportu. Twórcą projektu jest osoba ściśle związana z medycyną, specjalista laryngolog dr Eric Hensen (co ciekawe, wielki entuzjasta sportu), osoba świadoma oczekiwań i potrzeb sportowców.

 

Słuchawki FreeWavz składają się z dwóch oddzielnych modułów zakładanych na uszy, które komunikują się ze smartfonem poprzez moduł bluetooth. Brak zwisających kabli ma tę zaletę, że w żaden sposób nie krępuje ruchów, a ich użytkownik ma pełną swobodę i kontrolę ruchu. Dzięki dopasowanemu mocowaniu nie musimy się obawiać, że słuchawki pospadają nawet podczas intensywnych ćwiczeń.

app

Słuchawki zapewniają dostęp do muzyki, a dzięki dwóm zainstalowanym mikrofonom, pozwalają także rozmawiać przez telefon. Jak przystało na sportowy sprzęt, są odporne na pot i wodę, a dodatkowo posiadają specjalną aplikację fitness, która mierzy ilość wykonanych kroków, puls, pokonany dystans, średnią prędkość, liczbę spalonych kalorii, a nawet saturację. Funkcje te pozwalają na monitorowanie stanu organizmu, a co za tym idzie ułatwiają dostosowanie treningu do naszych możliwości.

Dzięki aplikacji mobilnej istnieje możliwość regulowania głośności dla każdej ze słuchawek osobno, do dyspozycji użytkownika jest również equalizer. Ponadto istotną zaletą słuchawek jest ich waga, ważące po 16 gramów i pracujące od 6 do 8 godzin na jednym ładowaniu są faworytem i zostawiają inne słuchawki daleko w tyle.

 

Twórcy FreeWavz postanowili również wykorzystać zamontowany mikrofon w urządzeniu dla poprawy bezpieczeństwa ich użytkowników podczas wykonywania aktywności. Jest to idealne rozwiązanie dla triathlonistów, kolarzy, czy biegaczy którzy trenują w miejscach, gdzie występuje wzmożony ruch.  Podczas biegu bądź jazdy na rowerze mikrofon może zbierać dźwięki
z otoczenia i przekazywać je wprost do naszych uszu wraz z ulubioną muzyką. Przy pomocy aplikacji możemy również wybrać stopień, w jaki ma zostać miksowana muzyka z odgłosami z naszego otoczenia. Użytkownik do dyspozycji otrzymuje 5 stopni, począwszy od 100% muzyki, kończąc na 100% dźwięków z otoczenia (możemy również zdecydować się na podział 75/25, 50/50, czy 25/75).

Słuchawki FreeWavz gwarantują wysoką jakość dźwięku, najnowsze rozwiązania technologiczne połączone nie tylko z funkcjonalnością, ale i nienaganną elegancją.  To wszystko za jedyne 200 $ ( www.freewavz.com ) . . . stworzone przez sportowców, z myślą o sportowcach !!!!