DSC02702

Kto z Was chciałby podjąć wyzwanie i poczuć się młodziej, zdrowiej oraz przeżyć swoiste katharsis :p ?!  Ja mam to już za sobą (Edyta) i czuję się świetnie, tryskam energią i mogłabym przenosić góry!!!

O czym mowa? Pora na działanie…oczyszczanie i odmładzanie…czyli na naturalną kurację oczyszczającą – NEERA. Jest to zdrowotna dieta trwająca od 1 do 10 dni, podczas której zwykły pokarm zastępowany jest pokarmem płynnym tj. pysznym i odżywczym napojem sporządzonym z naturalnego syropu z drzew, soku z cytryny, wody i pieprzu cayenne.

Brak stałego pokarmu pozwala organizmowi intensywnie spełniać swoje oczyszczające funkcje. Organizm bardzo dobrze gospodaruje energią, przechodzi w stan tzw. odżywiania wewnętrznego. Pod nieobecność białka w pokarmie dosłownie żywi się sam sobą w procesie autolizy, zużywając aminokwasy pochodzące ze zniszczonych i zmęczonych komórek. W ten sposób stare komórki są zużywane i wydalane, a formacja nowych jest przyspieszona. Dlatego już po kilku dniach kuracji czujemy się lekko i wyglądamy młodziej.

Co nam daje kuracja NEERA? Nie tylko oczyszczenie ciała z toksyn, ujędrnienie skóry, witalność, poprawę przemiany materii, zdrowszy sen, ale także poprawę krążenia oraz zwiększenie odporności. Pozytywnych efektów tej kuracji jest wiele więcej…nie tylko wzmacniamy swoją siłę woli i determinację, ale także zyskujemy lepszą koncentrację i jasność umysłu.

Naturalny syrop z drzew został skomponowany z połączenia czystego klonu Ptasie Oko z syropami z palm Arenga, Kitul, Palmyra, Nipah i palm kokosowych.  Wszystkie syropy wzajemnie się uzupełniają pod względem zawartości minerałów. Dostarczają ważnych zasadowych soli mineralnych, takich jak: potas wapń, magnez, mangan, sód, co w połączeniu z cytryną czyni napój NEERA naturalnym elektrolitem.

W związku z tym, iż chwilowo pauzuje z bieganiem (Edyta) jest to idealny czas na przeprowadzenie tej kuracji (przy wzmożonej  aktywności fizycznej raczej nie zaleca się jej stosowania). Kuracja NEERA nie jest dietą odchudzającą, ale programem zdrowotnym, mającym na celu usunięcie toksycznych, chorobotwórczych złogów z naszego organizmu. Utrata wagi jest jedynie efektem ubocznym kuracji. U osób z nadwagą odnotowuje się średni spadek wagi 3-5 kg w 7 dni, 5-8 kg w 10 dni. W moim przypadku odnotowałam spadek wagi o 4 kg (9 dni).

Pomyślicie sobie pewnie, że jest to niemożliwe i mało realne, aby wytrzymać tak długo bez jedzenia – śmiało odpowiadam, że jest to realne!!! Było to moje drugie podejście, za pierwszym razem wytrwałam 4 dni, tym razem udało się przedłużyć kurację do 9 dni. Oprócz napoju NEERA zaleca się pić duże ilości wody, by wspomagać proces wypłukiwania toksyn oraz herbaty ziołowe. Można również dołączyć do kuracji świeżo wyciskane soki z owoców cytrusowych. Dla smakoszy kawy – jedna filiżanka jest dopuszczalna.

DSC02742

Przyszedł czas na przepis. Przygotowanie jednej szklanki (250 ml) napoju Neera:

– dwie łyżki stołowe naturalnego syropu z drzew Madal Bal (widoczny na zdjęciu)

– dwie łyżki stołowe świeżo wyciśniętego soku z cytryny

– pół szczypty pieprzu cayenne, ewentualnie imbiru (do smaku)

Wszystkie składniki należy wymieszać w szklance wody (zimnej lub gorącej, ale nie wrzącej). Pić w dowolnych ilościach i o dowolnych porach, najlepiej 6 do 10 szklanek (1,5-2,5 litra) dziennie.

Ze względu na skuteczność działania w procesach metabolizmu tłuszczu, cytryny są używane w naturalnych terapiach jako środek oczyszczający. Świeży sok z cytryny dostarcza witaminy C i potasu, pomaga rozpuścić śluz oraz zapewnia satysfakcjonujący smak. Pieprz Cayenne dodaje napojowi pikantności, stymuluje krążenie oraz pomaga krwi dotrzeć do wszystkich części ciała, tym samym podnosząc skuteczność oczyszczania.

Kuracja Neera jest smaczna, całkowicie naturalna i co najważniejsze efektywna! Istnieją różne jej wersje, od jednodniowej do
10-dniowej, jednak to od was zależy którą z nich wybierzecie.

Nieprawdopodobne było to, jak się czułam i jak mój organizm zareagował na całą kurację. Nie odczuwałam głodu, ani rozdrażnienia spowodowanego brakiem jedzenia. Samopoczucie oraz ogólna dyspozycja pozytywnie mnie zaskoczyły tj. byłam pełna energii i witalności. Jestem świeżo co po oczyszczaniu i śmiało mogę stwierdzić, że raz na jakiś czas będę kontynuowała kurację – być może nie aż tak drastycznie, ale na przykład raz na tydzień. Zauważam bardzo pozytywne zmiany, nie tylko jeśli chodzi o zdrowy wygląd mojej skóry, stan ducha ale i  fakt, że czuję się pełna życia. Podoba mi się ten stan, zachęcam do podjęcia wyzwania juz dziś!!!

* informacje dot. Kuracji Nerra zaczerpnięte zostały ze strony www.neera.pl